головна сторінка  написати  карта сайта
Русский / English   

Новини

Новини 2014

 

  На початку року Євгеном Станковичем були написані два нових твори: секстет "Міражі" (скрипка, віолончель, кларнет, флейта, фортепіано, ударні) і п'єса "Фреска Майдану" (скрипка і фортепіано).

  Прем'єрні виконання секстету "Міражі" плануються у Швейцарії (ансамбль "Нью Мюзік"), п'єси "Фреска Майдану" у Італії.

 

 

 

 

 

  12 квітня у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі "Мистецький Арсенал" відбувся концерт-презентація видання ЄВГЕН СТАНКОВИЧ "КАМЕРНО -ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ТВОРИ" випущеного в світ Державним спеціалізованим видавництвом "Музична Україна". Акція відбулась у рамках ІV Міжнародної виставки-фестивалю "Книжковий Арсенал".

Збірка презентує камерні твори видатного українського композитора сучасності Євгена Станковича для скрипки, віолончелі та фортепіано у різних поєднаннях. Окрім кількох опусів – триптиха «На Верховині» і Сонати-піколо для скрипки й фортепіано і інші камерні твори, які публікуються у даному нотному виданні вперше. Унікальність збірки полягає ще й у тому, що виконавці й слухачі вперше зможуть познайомитися з самими ранніми композиціями Станковича – Сонатиною для фортепіано, двома сонатами для віолончелі й фортепіано № 2, 3 і двома п’єсами для скрипки й віолончелі, у яких іще тільки окреслювався самобутній стиль митця.

Поряд із концертними, віртуозними композиціями, до збірника включено твори глибокого концептуального змісту, зокрема, тріо «Музика Рудого лісу». Представлена "мозаїка» різних за жанром і стилем зразків творчості митця різних часових періодів надає можливість простежити еволюцію його художнього мислення практично від джерел – перших авторських проб пера кінця 1960-х – початку 1970-х років до висококласних сучасних творів, датованих 2000-ми роками. Пропоноване видання презентує лише певну частку багатоаспектного камерного доробку Євгена Станковича й розкриває камерний жанр у його творчості як знакову й ключову сферу, таку ж важливу, як і його оперне, балетне, симфонічне та хорове мистецтво. Редакцію скрипкової партії здійснив видатний український скрипаль Анатолій Баженов.

 

У програмі концерту-презентації були виконані твори Євгена Станковича:

Триптих «На Верховині» для скрипки та фортепіано

Соната № 2 для віолончелі та фортепіано

Дві п’єси для скрипки та віолончелі

Дует для віолончелі та фортепіано

«Епілоги» для фортепіанного тріо

ВИКОНАВЦІ:

Народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, професор Анатолій БАЖЕНОВ (скрипка). Народна артистка України, професор Наїда МАГОМЕДБЕКОВА (фортепіано). Лауреати міжнародних конкурсів Андрій ПАВЛОВ, Маріана СКРИПА (скрипка), Золтан АЛМАШИ (віолончель), Богдан КРИВОПУСТ (фортепіано).

 

 

 

  26 - 27 квітня в Одесі відбувся 20-й ювілейний фестиваль "Два дні й дві ночі". Після традиційного відкриття в інтер'єрі фестивалю було представлено музичний портрет українського композитора Євгена Станковича.

 

  Газета "День" писала про подію:

  "Для зображення портрету обрали витончені акварельні фарби його камерно-інструментальної музики. Опуси, що прозвучали і які охоплюють майже півстолітній часовий відрізок, відтворили музику глибоких відчувань і філософської лірики. Виконання одного з них — Сонати для віолончелі та фортепіано — виявилося прем’єрним і стало справжнім відкриттям невідомої перлини української камерної музики. Браво за яскравий портрет Золтану Алмаші (віолончель), Андрію Павлову (скрипка), Богдану Кривопусту (фортепіано), браво «Музичній Україні», яка видала збірник камерно-інструментальних творів Станковича!"

 

 Більше про фестиваль читати тут.   На фото організатор, художній директор фестивалю композитор Кармелла Цепколенко. 

 

 

  19 червня на концерті Соломії Івахів (скрипка, США - Україна) у залі Національної спілки композиторів України українська публіка вперше почула твір Євгена Станковича "Дотик янгола" у версії для скрипки та камерного оркестру.

 

   Світова прем'єра твору відбулася у Карнегі Холл (США) у листопаді минулого року (див. "Новини 2013").

 

 

 

 

 

 

 

  У липні завершено роботу над наступним новим твором - п'єсою "Благання спокою" для кларнету, скрипки та фортепіано.

 

   За часом виконання п'єса триває приблизно 8 хвилин. Разом з п'єсою "Фреска Майдану" новий твір утворює диптих. Тріо Володимира Ашкеназі планує виконати нову п'єсу у вересні. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  19 вересня День народження Євгена Станковича.

 

  Цього дня Національним симфонічним оркестром України під керуванням Володимира Сіренка буде виконана прем'єра Симфонічної поеми "Дніпро" присвяченої пам'яті диригента Стефана Турчака. Прем'єра твору Станковича відбудеться на концерті у Національній філармонії України.

 

 

 

 

 

 

  25 жовтня на XVI фестивалі Rassegna Musicale d'Autunno у Сан Маріно відбулася світова прем'єра твору "Благання спокою", написаного Євгеном Станковичем у липні цього року.

 

   П'єса прозвучала у Teatro Titano у виконанні тріо: Олександр Семчук (скрипка),  Габріелле Мірабассі (кларнет), Алессандро Мараньоні (фортепіано).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

 

                                                     З Новим роком! З Різдвом Христовим!

 

 

     

 

 

 

 

 

далееНовини 2013

далееЄвген СТАНКОВИЧ: ПРОСТІ ДУМКИ У ЮВІЛЕЙНИЙ РІК
   За матеріалами інтерв'ю Сергія Васильєва і Валерія Житинського

 

далееВиконання "Квіту папороті" стане для мене подарунком...
   Наталія Семененко, «День», №167, середа, 19 вересня 2012

далееПодії 2011

 

далееТаїнство верлібру або код-ейдос "Послання" Євгена Станковича...
   Анна Луніна

далееЕвген СТАНКОВИЧ: Завжди будуть іти поруч велика складність і велика простота 
   Юлія Бентя, «День», №210-211, п'ятниця, 18 листопада 2011

далее Колиска життя
    Микола Чабан, «Зоря» 

далееЖізель... юрського періоду
   Олена Дьячкова, «День», №230, середа, 15 грудня 2010

далееНова опера Євгена Станковича: досвід перших виконань
   Корчова Олена Олександрівна

далееСтанкович, легенда про княгиню Ольгу 
   Ганна Веселовська, «Дзеркало тижня» №27, 17 липня 2010

далееНіколи не відчував чогось містичного у виборі професії
   Сніжана Русин, РА «Калейдоскоп»

 

далееЗагадкові маршрути авторської думки
   Анна Луніна, Портал "Культура", матеріал надано редакцією журналу "Музика"

 

 

далееКоли цвіте папороть: розвінчана міфологема
   Анна Луніна, Портал "Культура", матеріал надано редакцією журналу "Музика"

далееWissam Boustany, CD Recordings

 

у розділ


© 2002 LEMMA Ltd.
© 2002 IT-Consulting