головна сторінка  написати  карта сайта
Русский / English   

Новини

Новини 2013  

 

  10 березня Національний театр опери та балету України. «Страсті за Тарасом», світова прем'єра.  Композитор Євген Станкович, автор лібретто Василь Вовкун, вірші Тараса Шевченка. Національний симфонічний оркестр України, диригент Володимир Сіренко, Національна академічна хорова капела «Думка», диригент Євген Савчук. Солісти Олександр Бойко і Анатолій Погрібний. Читець Євген Нищук.

  Акція пройшла на честь 200-річчя з дня народження геніального українського поета, художника і суспільного діяча Тараса Шевченка. Визначні твори поета, що їм композитором було надано музичної форми "Страстей", насправді, набули звучання, відповідного до високого стилю Євангелія. Особливо запам'ятався аудиторії "тихий" фінал на слова добре відомого всім вірша "Садок вишневий коло хати". Своїм несподіваним контрастом він занурив слухача у ідилічну райську атмосферу українського світу.

Докладніше про подію читайте у статті Ольги Голинської "Послання нащадкам", газета "День", 12 березня 2013.

Невдовзі після акції до "Страстей за Тарасом" Євгеном Станковичем були написані ще дві частини: "Пророк" і "Марія". Виконання нової редакції твору заплановано на заключному концерті фестивалю "Київ Мюзік Фест" 5 жовтня у Національній філармонії України.

 

  22 - 29 квітня ІІ Міжнародний інструментальний конкурс імені Євгена Станковича. Зал Національного союзу композиторів України. Національна філармонія України.

  У ІІ Міжнародному інструментальному конкурсі імені Євгена Станковича взяли участь біля 500 музикантів. Конкурсанти з Голандії, Білорусі, Китаю, Іспанії, Південної Кореї, Росії та України змагалися у номінаціях: фортепіано, струнні, народні, духові та ударні інструменти. Фінальний концерт у Національній філармонії тривав понад три години. Твори, які виконували лауреати конкурсу Станковича, були дуже складні. Усі музиканти продемонстрували велику майстерність і віртуозність. Юна киянка Марія-Луїза Плєшакова на вечорі блискуче виконала Концерт для фортепіано з оркестром ре мажор Гайдна. Вона здобула високу нагороду конкурсу - Премію Станковича. Фаворитами змагань стали київська, харківська, донецька й чернігівська школи.

Сам Станкович сказав про конкурс наступне: «Мова не про те, що це конкурс живого композитора, а про те, що відбувається дуже важливий для держави процес: музикантам різних вікових категорій надають право брати участь у ньому, і сама участь, кількість конкурсантів засвідчують про те, що люди зацікавлені у тому, аби проявити себе у різних музичних жанрах.

Цей конкурс показав, що є видатні особистості і, дай Боже, щоб їх доля склалася вдало: від досвідчених музикантів до зовсім молодих… Лауреат Гран-прі – дев'ятирічна дівчинка, яка блискуче грала з оркестром. Її запросили грати на одній з найпрестижніших сцен світу - в Москві у Кремлівському залі.

Я гадаю, що як раз розвиток камерної музики, найбільш інтелектуальної взагалі у музичному мистецтві, є важливим явищем для розвитку музики як такої, тому що від неї відходять паростки у будь яку галузь музики: естрадну, рок, поп культуру і в серйозну музику…

Перспективу конкурсу не можу визначити зараз – це залежатиме від подій, які будуть відбуватися, але я гадаю, що цьогоріч був хороший конкурс.»

Про ІІ Міжнародний інструментальний конкурс імені Євгена Станковича читайте також статтю Тетяни Поліщук «Народна музика стала частиною мене», газета «День» 19 травня 2013.

 

  15 червня Національний театр опери та балету України. Балет «Ніч перед Різдвом», диригент Аллін Власенко, балетмейстер Віктор Литвинов, головний художник Марія Левитська.

  Наприкінці 145-го театрального сезону Національної опери України глядачі отримали змогу побачити балет Євгена Станковича з постійного репертуару театра, який в черговий раз відбувся з успіхом і довгою овацією залу наприкінці вистави. Аудиторія розпрощалася з виставами композитора до нового сезону.

 

 

  Впродовж літа Євгеном Станковичем були створені два нових твори: П'єса для скрипки і фортепіано "Дотик янгола..." і Симфонічна поема.

 

  Світова прем'єра П'єси для скрипки і фортепіано "Дотик янгола..." відбудеться у Сполучених Штатах Америки 2 листопада 2013 в Українському Інституті Америки. Анонс концерту у "Carnegie Hall" дивіться тут 

 

  Симфонічна поема написана автором для ІІІ Міжнародного конкурсу диригентів імені Стефана Турчака, який відбудеться на початку 2014 року.

 

 

 

 

   19 вересня  День народження Євгена Станковича.

 

 

 

 

 Фото газети "День"

 

  11 жовтня Дніпропетровськ. Державний академічний театр опери Дніпропетровська. Балет «Княгиня Ольга», диригент Юрій Пороховник, балетмейстер Олег Ніколаєв.

 

 Вистава присвячена 1025-річчю хрещення Руси.

 

 

 

 

 

 

  5 жовтня у Національній філармонії України на заключному концерті фестивалю "Київ Музик Фест" відбулася прем'єра нової редакції "Страстей за Тарасом".

 

  Зала стоячи довгими оплесками зустріла подію, знову і знову викликаючи на сцену автора і блискуче репрезентувавших твір виконавців:  Національний симфонічний оркестр України (диригент Володимир Сіренко) , Заслужену академічну капелу "Думка" (хормейстер Євген Савчук), солістів Анатолія Погрібного і Олександра Бойка.

 

 

 

 

 

далееЄвген СТАНКОВИЧ: ПРОСТІ ДУМКИ У ЮВІЛЕЙНИЙ РІК
   За матеріалами інтерв'ю Сергія Васильєва і Валерія Житинського

 

далееВиконання "Квіту папороті" стане для мене подарунком...
   Наталія Семененко, «День», №167, середа, 19 вересня 2012

 

далееТаїнство верлібру або код-ейдос "Послання" Євгена Станковича...
   Анна Луніна

далееЕвген СТАНКОВИЧ: Завжди будуть іти поруч велика складність і велика простота 
   Юлія Бентя, «День», №210-211, п'ятниця, 18 листопада 2011

далее Колиска життя
    Микола Чабан, «Зоря» 

далееЖізель... юрського періоду
   Олена Дьячкова, «День», №230, середа, 15 грудня 2010

далееНова опера Євгена Станковича: досвід перших виконань
   Корчова Олена Олександрівна

далееСтанкович, легенда про княгиню Ольгу 
   Ганна Веселовська, «Дзеркало тижня» №27, 17 липня 2010

далееНіколи не відчував чогось містичного у виборі професії
   Сніжана Русин, РА «Калейдоскоп»

 

далееЗагадкові маршрути авторської думки
   Анна Луніна, Портал "Культура", матеріал надано редакцією журналу "Музика"

 

 

далееКоли цвіте папороть: розвінчана міфологема
   Анна Луніна, Портал "Культура", матеріал надано редакцією журналу "Музика"

далееWissam Boustany, CD Recordings

 

у розділ


© 2002 LEMMA Ltd.
© 2002 IT-Consulting