головна сторінка  написати  карта сайта
Русский / English   

Новини

Напередодні ювілею

 

Рік напередодні ювілею (у 2012-му році композитору виповниться 70 років) порадував Євгена Станковича багатою палітрою подій з виконанням його творів на Батьківщині і за кордоном. Його музика заповняла і невеличкі зали, і великі палаци, звучала просто неба, зустрічаючи співчуття, співучасть, трепет великої кількості слухачів, наочно підтверджуючи факт, що її автор не дарма відзначений званням «народний».

Серед багатьох музичних подій (див. матеріал «Події 2011»), вирізнимо кілька знакових для композитора.

 

Передусім, це світова прем’єра нової редакції фольк-опери «Квіт папороті» - «Колиска життя» у постановці Дніпропетровського академічного театру опери і балету, що відбулася 26, 27 березня і 2 квітня (див. матеріал «Колиска життя»). Погодьтеся - це надзвичайно рідкісне явище за умов сучасного культурного життя: постановка великого твору сучасного автора. Тим більше, маємо поаплодувати колективу Дніпропетровського театру, який додав до свого постійного репертуару, у купі з уже поставленим у 2010-му році балетом «Княгиня Ольга» (див. матеріал «Станкович, легенда про княгиню Ольгу»), ще один видатний твір Євгена Станковича.

 

Другою за значенням подією 2011-го року у житті композитора стало, мабуть, давно очікуване виконання Каддиш-Реквієма «Бабин Яр» у Єрусалимі у меморіальному комплексі Яд ва-Шем 6 жовтня 2011 р. Переговори щодо виконання твору на землі Ізраїлю велися від дня його першого виконання в Україні (1991 р.).

 

Помітною подією року можна назвати спектаклі балету «Володар Борисфена», поставленого на сцені Національного театру опери та балету України у 2010-му році (див. матеріал «Жізель… юрського періоду»). Попри всю нерівнозначність оцінок постановки різними критиками, він віднайшов свого глядача, перш за все, завдяки музиці (і, звісно, костюмам і декораціям).

 

 

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ТЕАТР ОПЕРИ І БАЛЕТУ.

БАЛЕТ "КНЯГИНЯ ОЛЬГА"

Великий успіх супроводжував світову прем’єру другої редакції фольк-опери «Цвіт папороті», яка відбулася у рамках ХХІ Міжнародного фестивалю сучасної музики «Музичні прем’єри» ( 8 квітня 2011 р., Національна філармонія України), Ораторію «Чорнобильська Мати», присвячену 25-й річниці від дня Чорнобильської трагедії (26 квітня 2011 р., Національний театр опери та балету України), «Оперу Rustici», виконану 6 жовтня (у день виконання Каддиш-Реквієма «Бабин Яр» у Єрусалимі) Київським камерним оркестром (Національна філармонія України, диригент Антон Шароєв (Росія)), та багато інших творів Євгена Станковича.

 

У 2011-му році відбулися записи другої редакції фольк-опери «Квіт папороті» в Україні, Симфонії Larga у Німеччині, а також «Сонати серенад» і Камерної симфонії № 3 для флейти із струнними інструментами, які увійшли до альбомів “The Invisible World” та “Mirror of Eternity” флейтиста Уїссама Бустані (Англія) (Див. Wissam Boustany, CD Recordings).

 

Композитором продовжується робота над оперою «Жага помсти» за твором «Страшна помста» Миколи Гоголя, яка, як очікується, побачить світ на початку ювілейного 2012 року. Будемо вірити, що так і станеться, і нова велика опера Євгена Станковича стане його подарунком до власного ювілею.

 

 

далееУ Києві відбувся конкурс Станковича
   Тетяна Поліщук, «День», № 75-76, п'ятниця, 27 квітня 2012

далееПодії 2011

далееЕвген СТАНКОВИЧ: Завжди будуть іти поруч велика складність і велика простота 
   Юлія Бентя, «День», №210-211, п'ятниця, 18 листопада 2011

далее Колиска життя
    Микола Чабан, «Зоря» 

далееЖізель... юрського періоду
   Олена Дьячкова, «День», №230, середа, 15 грудня 2010

далееНова опера Євгена Станковича: досвід перших виконань
   Корчова Олена Олександрівна

далееСтанкович, легенда про княгиню Ольгу 
   Ганна Веселовська, «Дзеркало тижня» №27, 17 липня 2010

далееНіколи не відчував чогось містичного у виборі професії
   Сніжана Русин, РА «Калейдоскоп»

 

далееЗагадкові маршрути авторської думки
   Ганна Луніна, Портал "Культура", матеріал надано редакцією журналу "Музика"

 

далееКоли цвіте папороть: розвінчана міфологема
   Ганна Луніна, Портал "Культура", матеріал надано редакцією журналу "Музика"

далееWissam Boustany, CD Recordings

 

у розділ


© 2002 LEMMA Ltd.
© 2002 IT-Consulting